Blog dlaStopy.pl
2588 odsłony

Ból stóp w ciąży: co wywołuje dolegliwości i jak je złagodzić?

Do bólu stóp często dochodzi w ciąży, zwłaszcza w sytuacji, gdy jest ona zaawansowana. Co powoduje dolegliwości bólowe u kobiet ciężarnych? W jaki sposób można je zminimalizować i im zapobiegać?

34 odsłony

Jak dbać o buty zamszowe? Czyszczenie i konserwacja zamszu

Obuwie zamszowe ma luksusowy wygląd i świetnie nadaje się na wiele okazji. Aby jednak prezentowało się dobrze, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Doradzamy, jak czyścić i konserwować zamsz!

33 odsłony

Skóra nubukowa – co to jest? Produkcja, zalety, wady, czyszczenie i konserwacja

Nubuk, czyli skóra nubukowa jest często używana do produkcji obuwia. Czym charakteryzuje się ten materiał? Jakie są jego główne zalety i wady? Jak dbać o skórę nubukową? Wyjaśniamy!

29 odsłony

Najlepsze buty na zimę dla dzieci – jakie wybrać?

Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego to dobry moment na to, aby kupić zimowe obuwie dla swojej pociechy. Takie buty muszą spełnić wiele wymogów – muszą być ciepłe, nieprzemakalne, antypoślizgowe i dodatkowo komfortowe. Jak je wybrać? Doradzamy!

63 odsłony

Jak przygotować dziecko do żłobka lub przedszkola?

Pójście do żłobka lub przedszkola jest bardzo ważnym etapem dla każdego dziecka. Kiedy maluch jest na nie gotowy? Jak odpowiednio przygotować go do żłobka albo przedszkola i pomóc mu w adaptacji w nowym miejscu?

76 odsłony

Jak zmierzyć długość wkładki w bucie?

Właściwie dopasowany rozmiar butów jest niezbędny dla maksymalnego komfortu. Jak dobrać rozmiar obuwia, uwzględniając długość wkładki w bucie? Zobacz nasz poradnik!

64 odsłony

Wyprawka szkolna – co trzeba kupić?

Wyprawka szkolna jest jednym z najważniejszych zakupów, które rodzice muszą zrobić przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Przygotowanie dziecka do nauki wiąże się z zakupem wielu niezbędnych przedmiotów, takich jak zeszyty, długopisy, czy podręczniki. Jakie przedmioty trzeba zakupić, aby odpowiednio przygotować dziecko do szkoły?

550 odsłony

Odparzenia na stopach – jak powstają i jak sobie z nimi radzić?

Pojawiające się na stopach odparzenia mogą mieć różne przyczyny – nieodpowiednio dobrane obuwie, uprawianie sportów czy grzybicę stóp. Czym dokładnie są odparzenia? W jaki sposób można sobie z nimi poradzić? Jak im zapobiec? Doradzamy!

252 odsłony

Dlaczego stopy puchną? Przyczyny opuchniętych nóg

Opuchlizna stóp jest dolegliwością, która może dotknąć każdego z nas. Może być ona zarówno wynikiem prowadzonego stylu życia, jak i objawem poważnych schorzeń wymagających szybkiej diagnostyki. Jak najczęściej do niej dochodzi?

Loading...