Blog dlaStopy.pl
7858 odsłony

Ból stóp w ciąży: co wywołuje dolegliwości i jak je złagodzić?

Do bólu stóp często dochodzi w ciąży, zwłaszcza w sytuacji, gdy jest ona zaawansowana. Co powoduje dolegliwości bólowe u kobiet ciężarnych? W jaki sposób można je zminimalizować i im zapobiegać?

32 odsłony

Buty niechodki – co to jest, jakie mają właściwości, czy warto je kupować?

Wybór odpowiednich butów dla dziecka często jest dla rodziców dużym wyzwaniem. W ostatnich latach bardzo popularne stały się buty niechodki. Czym one dokładnie są? Jakie jest ich przeznaczenie? Czy warto zdecydować się na ich kupno?

25 odsłony

Chustowanie dzieci – czy noszenie dziecka w chuście jest dobre, od kiedy i jak to robić?

Noszenie dziecka w chuście, zwane także chustowaniem, to praktyka znana już od wielu wieków, która zyskała popularność we współczesnych czasach ze względu na liczne korzyści. Jakie są najważniejsze zalety noszenia chusty? Jaki jest odpowiedni moment noszenia dziecka w chuście? Na czym powinno polegać bezpieczne chustowanie? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

26 odsłony

Stopa dziecka – jak szybko i do jakiego wieku rośnie?

Stopy dzieci rozwijają się bardzo szybko, szczególnie w pierwszych latach życia. Jakie są główne etapy wzrostu stopy u dziecka? Kiedy ich wzrost zwykle się zatrzymuje? Jakie są najważniejsze czynniki wpływające na wzrost oraz sposoby wspierania zdrowego rozwoju stóp u dzieci?

693 odsłony

Gdzie wyrzucić stare buty? Wyjaśniamy!

Masz w swojej szafie buty, z których nie będziesz już korzystać? Zobacz, co możesz z nimi zrobić! Przygotowaliśmy poradnik, w którym znajdziesz pomocne wskazówki, jak ekologicznie i zgodnie z przepisami pozbyć się niepotrzebnego obuwia.

168 odsłony

Buty dla niemowlaka – kiedy i jakie wybrać?

Czy i kiedy niemowlę potrzebuje bucików? Jeśli tak, jakie z nich warto wybrać? Zobacz najważniejsze informacje dotyczące wyboru obuwia dla niemowlaka!

231 odsłony

Co zrobić, żeby buty się nie ślizgały?

Twoje buty ślizgają się po różnych nawierzchniach? Obawiasz się o upadki i chcesz im zapobiegać? Jest na to sposób! Zobacz sprawdzone metody, aby obuwie uzyskało lepszą przyczepność i zapewniło Ci maksymalne bezpieczeństwo.

544 odsłony

Obcas Thomasa – co to jest i kiedy jest stosowany w obuwiu dla dzieci?

W wielu butach profilaktycznych i ortopedycznych dla dzieci stosowany jest obcas Thomasa. Czym on dokładnie jest? Wyjaśniamy, co kryje się pod tym terminem, a także wskazujemy, kiedy należy go używać!

325 odsłony

Czy buty ortopedyczne są konieczne dla każdego dziecka?

Dziecięce stópki rozwijają się stopniowo i wówczas wpływa na nie szereg różnych czynników. To one decydują o zdrowiu całego układu ruchu – prawidłowej postawie, pracy stawów, kręgosłupa, komfortowym chodzie i zabawie. U niektórych dzieci rozwój stóp nie przebiega jednak prawidłowo. W takiej sytuacji konieczne może być zastosowanie specjalnych butów ortopedycznych. Kiedy należy je kupić?

Loading...